تصاویر جبهه و جنگ
چاپ

شناسه : 70 گروه : |اخبار فضای مجازی| |یادواره| | منتشر شده در تاریخ: 1399/07/01 ساعت: 8:24

مسئولان در جنگ اقتصادی در سنگر معیشت مردم حضور دارند
مسئولان در جنگ اقتصادی در سنگر معیشت مردم حضور دارند
استاندار خراسان شمالی گفت: اکنون فشار معیشت و اقتصاد بر ملت ما واردشده و مسئولان قول می‌دهند که در این دوران سنگر اقتصاد، معیشت و رفاه مردم را رها نکنند.

محمدعلی شجاعی صبح امروز در آیین تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس در بجنورد اظهار کرد: دفاع مقدس باعث توانمندی در حوزه‌های مختلف ازجمله امور دفاعی و تجهیزات کشور شد و این مسیری بود که علیه حیله دشمنان در کشور ما اجرایی شد و کارساز افتاد.

وی ۸ سال دفاع مقدس را اوج عزت، افتخار و جاودانگی ملت ایران دانست و گفت: وحدت و انسجام در کشور طی ایام جنگ تحمیلی در سایه وجود امام راحل و ادامه آن نهضت توسط رهبر انقلاب نشان از امتداد افتخار دفاع مقدس در جامعه است.

استاندار خراسان شمالی وجود پیشکسوتان را باعث افتخار کشور دانست و گفت: شهدای مدافع حرم نشان دادند که سلسله شهدا برای حفظ اسلام ادامه دارد و باعث از بین رفتن نقشه‌های دشمنان شد.

وی ادامه داد: جوانان نسل سوم انقلاب نشان دادند که با سربلندی و سرافرازی به استقبال شهادت می‌روند و نشان دادند که ملت ما در عرصه مقاومت فعال هستند.

شجاعی جنگ اقتصادی علیه نظام و مردم را نتیجه ناامیدی دشمنان از عملیات نظام علیه ملت ایران دانست و گفت: اکنون فشار معیشت و اقتصاد بر ملت ما واردشده و مسئولان قول می‌دهند که در این دوران سنگر اقتصاد، معیشت و رفاه مردم را رها نکنند.

وی با تأکید بر اتحاد و انسجام ملت و مسئولان افزود: با همان نگاه رزمندگان، مسئولان نیز در سنگر کار و تلاش برای مردم حضور دارند و مسئولیت‌پذیری خود را به نمایش می‌گذارند.

دفاع مقدس انقلابی در انقلاب بود

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی نیز در این مراسم اظهار کرد: راهی ۴۰ ساله را تاکنون طی کرده‌ایم و نشان از فرماندهی واحد رهبری در این مسیر است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی با اشاره به تلاش حضور جوانان و نوجوانان برای حضور در جبهه‌ها گفت: دفاع مقدس انقلابی در دل انقلاب ما بود که باعث تا انقلاب اسلامی ما ماندگار شود و اگر نبود نتیجه خواب‌های دشمنان برای کشور ما طور دیگری رقم می‌خورد.

وی افزود: جوانان جان‌برکف در نسل حاضر نیز خروجی دانشگاه ولایت‌فقیه است و صدور انقلاب به جهانیان نیز با دفاع مقدس محقق شد.

دفاع مقدس پیغام فتح برای ملت ما بود

محمد نجاتی نیز در ابتدای این مراسم با اشاره به تجلیل از ۱۵ هزار پیشکسوت دفاع مقدس خراسان شمالی خبر داد و گفت: دستاوردهای دفاع مقدس به عنوان پیغام فتح برای ملت ارزشمند است و برای حفظ آن باید بکوشیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالی ادامه داد: خراسان شمالی با بیش از ۳ هزار شهید که ازجمله آن ۶۵ فرمانده و امیر بوده و در مجموع ۳۵ هزار رزمنده دفاع مقدس از استان نشان و مدال افتخاری برای خراسان شمالی است.

وی با تأکید بر لزوم ترویج فرهنگ مقاومت در نسل جوان تصریح کرد: بهترین منبع برای ابراز این فرهنگ در دفاع مقدس پیشکسوتان دفاع مقدس هستند و با تکمیل دانشنامه دافع مقدس خراسان شمالی با کمک این قشر از جامعه می‌توان بخشی از این رسالت را اجرایی کرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://kongreshohada.ir/q/s70
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 3000 شهید خراسان شمالی می باشد