تصاویر جبهه و جنگ
نام:
محمد تقی
نام خانوادگی:
اربابی
نام پدر:
حسین
تاریخ تولد:
1361/05/07
استان تولد:
خراسان شمالی
شهر تولد:
جاجرم
وضعیت تاهل:
متاهل
تحصیلات:
کارشناسی ارشد
رشته تحصیلی:
شهر تحصیل:
درق
شغل:
پاسدار

محمد تقی اربابی 

شهید ستوان یکم پاسدار محمد تقی اربابی فرزند حسین متولد شهر درق در تاریخ 1361/5/7 در خانواده ای مذهبی به دنیا آمد تحصیلات خود را تا مقطع فوق دیپلم رشته فن آوری اطلاعات iT  در دانشگاه علمی کاربردی بجنورد ادامه داد ..

 ایشان در سال 1379 ازدواج نمود و ثمره این ازدواج دو فرزند پسر به نام های حامد متولد 86 و علی نمتولد 93 می باشد وی در سال 1379 جهت استخدام به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست / این شهید گرانقدر در حدود 15 سال در سپاه مشغول به خدمت بود .

 هر چند که این شهید والا مقام دوران جنگ تحمیلی را درک نکرده بود اما از آنجایی که خاطرات شهدا و رزمندگان و دفاع از اسلام و اهل بیت (ع) در نهاد وی عجین شده بود با شنیدن جنگ نیابتی از سوی دشمن به ویژه داعشی ها و تکفیری ها که کشور سوریه را به اشغال خود در آورده بودند غیرت دینی شهید او را به سمت آن دیار کشانده تا از حرم اهل بیت (ع) دفاع نماید لذا تمام دنیا و مافیها را زیر پا نهاده و در تاریخ 94/10/27 به این کشور عزیمت نمودند و با از خود گذشتگی و ایثار سرانجام در عملیات آزادسازی منطقه نبل الزهرا در تاریخ در 94/11/23 به درجه رفیع شهادت نائل گردید . پیکر این شهید عزیز در زادگاهش شهر درق به خاک سپرده شد ..

 

تاریخ شهادت:
1394/11/23
استان شهادت:
سوریه
شهر شهادت:
سوریه
عملیات:
نبل الزهرا
منطقه عملیاتی:
نبل الزهرا
نحوه شهادت:
اصابت ترکش خمپاره
توضیحات :
اصابت ترکش خمپاره
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
گلزار شهدای شهر درق
قطعه دفن:
1
ردیف دفن:
1
شماره قبر:
1
تاریخ خاکسپاری:
1394/11/23

 

وصیّت نامه

شهید مدافع حرم ستواندوم پاسدار محمد تقی اربابی

اگر خداوند نظر لطف نمود و به فیض عظمای شهادت فی سبیله نائل شدم در مزار شهدای شهر شهید پرور درق مرا دفن نمایید . طبق شرع مقدس نسبت به غسل و کفن و تدفین اقدام شود . مقداری از خاک تربت کربلا  و مقداری از خاک منطقه فکه و شلمچه را داخل کفنم بریزید و همسرم فاطمه « آیه الکرسی » را روی کفنم بنویسد . اگر مقدور بود والدین ، نزدیکان و همسرم نماز لیله الدفن را برایم اقامه کنند و همسرم «سوره یاسین» را روی قبرم ختم نماید . تا جایی که امکان دارد از اسراف پرهیز شود و رسومات اضافی کنار گذاشته شود و فقط به قدر کفایت و کمترین زحمت برای اطرافیان مراسم برگزار شود از والدین گرامی علی الخصوص مادر عزیزم می خواهم برایم دعا کند که دعای والدین خیلی به درد می خورد . همسر عزیزم نیز مرا حلال کند و برایم دعا کند و در تربیت اسلامی فرزندان تمامی تلاش و همت خود را به خرج دهد تا اگر آبرویی در آن دنیا داشتم شفاعتش را انجام دهم فرزندان عزیزم نسبت به نماز اول وقت و مراسمات مذهبی و جلسات قرآن خیلی اهمیت بدهید . در پایان از همگی حلالیت می طلبم ، مرا دعا کنید و از دیگران بخواهید برایم دعا و استغفار نمایند . والسلام علیکم و علی عبادالله الصالحین 19/ 10 / 1394

 

لینک کوتاه : http://kongreshohada.ir/q/t51

تصاویر

فیلم

تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 3000 شهید خراسان شمالی می باشد