تصاویر جبهه و جنگ
نام:
علیرضا
نام خانوادگی:
صفرپور جاجرمی
نام پدر:
علی اکبر
تاریخ تولد:
1345/06/30
استان تولد:
خراسان شمالی
شهر تولد:
جاجرم
وضعیت تاهل:
متاهل
تحصیلات:
راهنمایی
رشته تحصیلی:
شهر تحصیل:
جاجرم
شغل:
پاسدار(بازنشسته )

علیرضا صفرپور

پاسدار بازنشسته شهید علیرضا صفرپور جاجرمی جانباز 30 در صد جنگ تحمیلی بود که در یگان 60 زرهی گنبد کاووس خدمت خود را به پایان رسانده بود او بعد از دوران بازنشستگی داوطلبانه برای دفاع از حریم اهل بیت عصمت و طهارت (ع) راهی سوریه شد و پس از 2 ماه حضور در سوریه بامداد روز جمعه 27 فروردین ماه 95 به درجه رفیع شهادت نائل شد . یک پسر و دو دختر از این شهید به یادگار مانده است .

شهید صفرپور در سخت ترین شرایط روحیه بالایی داشت . فرمانده سابق یگان 60 زرهی عمار یاسر گنبد کاووس از روحیات این شهید می گوید : شهید صفر پور جاجرمی یکی از فرمانده گروهان ما در گردان زرهی که ضمن اینکه در کار جدی و قاطع بود . به فکر نیروهای خود نیز بود و اخلاق و حسن نیکو او را می توان از جمله رفتار بارز او دانست .

وی دیگر شاخصه بارز شهید صفرپور را (خنده ها و مزاح های او در سخت ترین شرایط) عنوان می کند و می افزاید : او هیچ گاه از ماموریت های سخت کنار نمی کشید و همیشه آماده مأموریت بود ، او در ورزش کوهنوردی توان بالایی داشت و همیشه در همهه لحظات با لبخند جلو می آمد و خاطرات زیبایی برای بچه ها به یادگار گذاشته است .

شهید علیرضا صفرپور از ابتدای دفاع مقدس وارد جبهه می شود و به مدت 20 ماه به صورت بسیجی و داوطلبانه در جبهه های 8 سال دفاع مقدس جنگید تا در 28/01/1363 به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد ، او در لباس سبز پاسداری نیز به مدت 32 ماه در جبهه حضور پیدا کرد و30 درصد جانبازی نشان افتخاری است که از این دوران به یادگار داشت .

 

تاریخ شهادت:
1395/01/27
استان شهادت:
سوریه
شهر شهادت:
سوریه
عملیات:
نبل الزهرا
منطقه عملیاتی:
حماه
نحوه شهادت:
موشک
توضیحات :
درگیری با وهابی های داعشی
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
شهر گنبد امام زاده یحیی بن زید
قطعه دفن:
1
ردیف دفن:
1
شماره قبر:
1
تاریخ خاکسپاری:
1395/01/27
لینک کوتاه : http://kongreshohada.ir/q/t58

تصاویر

فیلم

تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 3000 شهید خراسان شمالی می باشد